Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
LiesekHľadať

Oznam o pridelení orientačných číselVytlačiť

2438095_1200x.jpegNa základe všeobecne záväzného nariadenia obce Liesek boli v našej obci určené názvy ulíc a s tým spojené pridelenie orientačných čísel.

Orientačné čísla slúžia pre presnú orientáciu na ulici záchranným zložkám, pošte, zásielkovým službám atď.

V tomto období Vám bude doručená zásielka s oznámením o pridelení orientačného čísla a tabuľka, ktorú je potrebné pripevniť na viditeľné miesto k súpisnému číslu.

Výmena občianskych preukazov sa vykonáva priebežne a je bezplatná.

V roku 2015 nadobudol účinnosť zákon č. 125/2015 Z.z. o registri adries a k nemu vykonávacie vyhlášky,ktorými sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a o číslovaní stavieb.
Zákon o registri adries mení a dopĺňa zákon o obecnom zriadení v oblasti určovania súpisného a orientačného čísla s cieľom zriadenia registra adries a vybudovania centrálnej databázy adries bytových a nebytových budov, ktoré slúžia na účely bývania a podnikania. Z dôvodu vysokej dôležitosti v rámci čistenia dát v IS Register adries kvôli nulovým orientačným číslam vzhľadom na blížiacu sa referenčnosť uvedeného informačného systému bolo potrebné túto zmenu vykonať.
Budovám sú prideľované orientačné čísla, ktoré určia polohu budovy na danej ulici alebo na verejnom priestranstve.
V novom registri sa budú nachádzať nielen všetky adresy, ale aj prehľad o budovách, umiestnení jednotlivých vstupov či vchodov do budov a ich geografické umiestnenie s využitím tzv. adresných bodov, ktoré sú prideľované každej budove v zmysle zákona.
Údaje registra bude aktuálne a spresnene možné využiť v geografických informačných systémoch a navigáciách záchranných, policajných a iných bezpečnostných služieb.

Čo musí urobiť vlastník budovy

- prevziať si zhotovené nové tabuľky pre označenie budovy orientačným číslom a   „Oznámenie o pridelení orientačného čísla“ a k označeniu budovy súpisným číslom pridať pridelené orientačné číslo.

- požiadať o vydanie nového občianskeho preukazu na OÚ Tvrdošín, Klientské centrum oddelenie dokladov.                                                                                                         Veľmi dôležité bude, aby ste neodkladali žiadosť o vydanie nového občianskeho preukazu na poslednú chvíľu.

- vykonanie zmien v inštitúciách, s ktorými má občan uzatvorené zmluvy, ako napr. zamestnávatelia, poisťovne, banky, dodávatelia energií, pošta, mobilní operátori, obchodný a živnostenský register, atď.

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia